еМагазин

Tag : песок

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Прашина и песок од Сахара, времето за викендов топло и мачно

Редакција
Времето за викендов ќе биде под влијание на топла воздушна маса од Сахара, која ќе донесе облак од прашина и песок. Во недела и во...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Сте пробале ли кафе подготвено на песок? Еве каде можете да го пробате во Скопје

Редакција
Подготвувањето на кафе на жешок песок е традиција стара со векови, а иста во Старата скопска чаршија веќе две ипол години ја негува Бурхан Асан...
Македонија

(ВИДЕО) Охрид СОС: Багерите на Нефи Усеини копат песок на крајбрежјето на Охридско езеро

Редакција
Механизација во сопственост на охридскиот советник на ДУИ, бизнисменот Нефи Усеини копа песок од крајбрежјето на Охридското езеро, за потребите на неговата бетонската база, тврдат...
Локално

Почина градежен работник во Штип, откако го потрупало поголема количина на песок

Редакција
Градежен работник од Штип почина рано утринава, откако го потрупало поголема количина на песок. Основниот јавен обвинител, Ристе Бојаџиски за МИА информира дека настанот се...
Македонија

Обвинителката Ленче Ристоска порача дека со „панично движење се подлабоко се тоне во жив песок“

Редакција
„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење се подлабоко тоне во живиот песок“, напиша на својот Фејсбук профил на англиски јазик, специјалната обвинителка Ленче Ристоска....