еМагазин

Tag : Усеини

Македонија ТОП СТОРИИ

Браќата Усеини добија уште 30 дена притвор, за да не избегаат

Редакција
Основниот суд во Охрид го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство за продолжување на мерката притвор за Нефи Усеини и неговиот брат Ибраим. Според одлуката...
Македонија

(ВИДЕО) Охрид СОС: Багерите на Нефи Усеини копат песок на крајбрежјето на Охридско езеро

Редакција
Механизација во сопственост на охридскиот советник на ДУИ, бизнисменот Нефи Усеини копа песок од крајбрежјето на Охридското езеро, за потребите на неговата бетонската база, тврдат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Се уште нема потерница за Нефи Усеини: Кои се најпознатите бегалци по кои трага МВР

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) се уште нема распишано потерница за советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини, на кого Обвинителството му одреди мерка...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Советникот на ДУИ, Усеини натепал сограѓанин: Му извади пиштол на син ми, а потоа ме тепаа по глава

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини, нападнал сограѓанин во познат охридски хотел, а за тоа е пријавен и во полициска станица, објави А1он....