еМагазин

Tag : Никица Мојсовска Блажевска

БЕСПАРИЦА

Бизнисот против зголемување на минималната плата, Анѓушев вели се штитат луѓето што немаат алтерантива

Редакција
Вистината е во реалноста, а реалноста е дека со минималната плата од 14.500 денари не се штитат сите вработени. Никој нема илузија дека со таа...