еМагазин

Tag : Никола Фалер

Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Leaves raking 2021: Уметност создадена од лисја, проект на познатиот хрватски скулптор Никола Фалер

Редакција
Прекрасна уметност во природата создадена од самата природа, овој пат преку боите на есента од хрватскиот скулптор Никола Фалер. Leaves raking 2021, е негов урбан...