еМагазин

Tag : НиколаГруевски

Македонија

Поради неоправдано отсуство: Почнува постапката за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски

Редакција
Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе испрати допис до Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со кој ќе ја извести дека пратеникот Никола Груевски неоправдано...