еМагазин

Tag : нова варијанта

Свет ТОП СТОРИИ

Откриена е нова варијанта на коронавирусот со повеќе мутации, се испитува колку е заразна

Редакција
Јужноафрикански научници открија нова варијанта на коронавирусот со повеќе мутации, но треба да се утврди дали е повеќе заразна или отпорна на имунитет стекнат со...