еМагазин

Tag : новозаболен

Македонија

Еден новозаболен и еден починат од корона вирусот во Прилеп

Редакција
Во Прилеп денеска е регистриран еден новозаболен од коронавирусот, а еден пациент на 73-годишна возраст почина. Две лица оздравеле од оваа заразна болест. Бројот на...