еМагазин

Tag : Нуредини

Македонија ТОП СТОРИИ

Димковски, Исмаили, Милевски, Дураки и Нуредини избрани за нови министри

Редакција
Пратениците синоќа на седница за реконструкција на Владата ги избраа Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини за животна средина и просторно планирање,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии: Димковски, Нуредини, Исмаили и Милевски се новите министри

Редакција
Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини...