еМагазин

Tag : нуркање

Локално ТОП СТОРИИ

Сѐ уште се трага по исчезнатите лица во реката Лепенец

Редакција
Сѐ уште се трага по исчезнатите лица во реката Лепенец, информираше за МИА, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. Ангелов рече дека...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Тетовски нуркачи учествуваа во еко-акција за вадење неколку тони отпад од Јадранското море во Шибеник

Редакција
Членови на Македонско-хрватското друштво (МХД) и еколошко – нуркачкиот клуб „Пена“ од Тетово минатата недела беа дел од еколошката акција во Хрватска, каде се собрани...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Будва – бисерот на Јадранот една од најпопуларните летни дестинации оваа година!

Редакција
Пристигна летниот одмор! По долгите денови поминати на работа или училиште, конечно пристигнаа денови за опуштање и  забава. Одморот е важен бидејќи на него се зајакнува...