еМагазин

Tag : Оксфам

Свет ТОП СТОРИИ

Богатите држави од Г7 им „должат“ на сиромашните 13 трилиони долари

Редакција
Богатите и индустријализираните земји од Г7 им должат на сиромашните земји околу 13 трилиони долари неплатена помош за развој, како и поддршка во борбата против...