еМагазин

Tag : опреативен тим

Македонија

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Никола Осило
Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена...