еМагазин

Tag : оздравениж

Македонија

Убава вест: Оздравени 17 пациенти кои боледуваа од корона вирусот

Редакција
Институтот за јавно здравје денеска регистрира 17 оздравени пациенти кои боледувале од корона вирусот. Оздравени пациенти се регистрирани во: Скопје-2, Прилеп-12, Велес-3. Починатите се од:...