еМагазин

Tag : пациетнт

Македонија ТОП СТОРИИ

Пациент од Пробиштип избегал од штипската модуларната болница, по еден час пронајден мртов во околната уличка

Редакција
Седумдесет и пет годишен пациент од Пробиштип, кој бил хоспитализиран во штипската модуларна болница избегал на на полноќ, но по еде час, на само неколку...