еМагазин

Tag : печатачи

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Одлична вест: Голем дел од клиниките обезбедени со заштитни маски испечатени на 3D принтери

Редакција
Во изминативе два дена екипата на иницијативата за печатење медицинска опрема работи со полна пареа. Целата иницијатива започна со неколку 3D принтери, а моментално се...