еМагазин

Tag : Пеле

Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина легендарниот фудбалер Пеле

Редакција
Почина легендарниот фудбалер, трикратниот светски шампион Пеле, пренесе вечерва АП. Пеле се бореше со прогресивна форма на рак на дебелото црево и се наоѓаше во...