еМагазин

Tag : Пепо Леви

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична од Еврејската заедница за бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, кој утре се отвара во Охрид

Редакција
Пепо Леви, претседателот на Еврејската заедница во Македонија, во емисијата „24 анализа“ на ТВ 24, соопшти дека е поднесена кривична пријава за бугарскиот клуб „Цар...