еМагазин

Tag : Петер Зинграф

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Германскиот амбасадор во Тирана: Никако одвојување, Македонија се жртвуваше порано, сега на ред е Албанија

Редакција
Германскиот амбасадор во Албанија Петер Зинграф, категоричен е дека Северна Македонија не треба да се одвојува од Албанија во евроитегративниот процес. За телевизија „Ора њуз“,...