еМагазин

Tag : пингвин

Локално

Скопската Зоолошка градина ќе добие фламинга и пингвини

Редакција
Во ЈУ „Зоолошка градина Скопје“ почна изградбата на живеалиште за фламинга и пингвини. Како што соопшти скопската зоолошка, ова живеалиште ќе се гради етапно, а...