еМагазин

Tag : пита-пастрамајлија

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Велес се јадеше пита-пастрамајлија од 4 метри

Редакција
Во рамки на “Велешка питијада“ во Велес вчера се јадеше пита-пастрамајлија долга четири метри. За питата беа употребени 30 кг месо, 10 кг брашно и...