еМагазин

Tag : Плацеви Водно

Македонија

И Чинговски сведочеше на судењето за “Плацеви на Водно“

Редакција
На денешното рочиште за “Плацеви на Водно“, сведочеше и Влатко Чинговски, поранешниот директор на ЕЛЕМ и поранешен партиски функционер во ВМРО-ДПМНЕ, пренесува Фокус. Од обвинителката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Почна судењето за случајот „Плацеви на Водно“: Обвинети се Груевски, Мијалков, Камчев, Јосифовиќ

Редакција
Во Кривичниот суд Скопје денеска почна судењето за случајот „Плацеви на Водно“. Никола Груевски, Сашо Мијалков, Јордан (Орце) Камчев, неговата мајка Ратка Куновска-Камчева, Ристо Новачевски...