еМагазин

Tag : Пластичарска улица

Бизнис

Хаос на „Пластичарската улица“: Ги заклучувале дуќаните пред очите на инспекторите од УЈП

Редакција
Во Управата за јавни приходи денеска се одржа прес конференција посветена на контролите извршени по воведувањето на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ на...