еМагазин

Tag : ПЛЕТ

Забава

(ВИДЕО) Отец Пимен текстописец и продуцент за песна на „ПЛЕТ“

Редакција
Отец Пимен е продуцент и текстописец на песната „Чат пат“ на бендот од проектот „ПЛЕТ“ од Ресен. Музиката е на Ѓоко Таневски-Бифо, а аранжманот е...