еМагазин

Tag : почесен конзулат

Бизнис

Данела Арсовска назначена за почесен конзул на Унгарија во новиот конзулат во Штип

Редакција
Владата на седницата одржана на 29 декември, минатата година донела одлука за отварање на Почесен конзулат на Унгарија во Штип, а за почесен конзул е...