еМагазин

Tag : попишување

Македонија

Остранети проблемите со апликацијата за попишување, Пописот продолжува

Редакција
Државниот завод за статистика (ДЗС) информира дека денеска во претпладневните часови се појавиле спорадични и локациски изолирани проблеми при процесот на попишување на населението на...