еМагазин

Tag : постоење

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Фабрика „Карпош“ прослави 70 години постоење

Редакција
Градежната компанија Фабрика Карпош АД прослави 70 години од своето постоење. Компанијата која е основана пред 70 години е специјализирана во нискоградбата, високоградбата, производството на...