еМагазин

Tag : поткопување

Балкан

Коѕијас: Владата во Грција го поткопува Договорот од Преспа

Редакција
Владата го поткопува Договорот од Преспа, а потоа како изговор се повикува на негативните резултати од сопственото поткопување, коментира поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос...