еМагазин

Tag : правна битка

Бизнис ТОП СТОРИИ

Од утре леб и за 33 денари, пекарите ќе почнат правна битка со Владата

Редакција
Пекарската индустрија од утре ќе почне да испорачува бел и полубел леб од 33 денари, но ќе поведе и правна постапка за наплата на штетата...