еМагазин

Tag : прекрошоци

Македонија

19 прекршувања на полицискиот час, 571 казни за неносење маска

Редакција
Од 22.00 часот (25.03.2021) до 05.00 часот (26.03.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак,...
Македонија

Регистрирани 283 прекршоци за неносење маска

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие (17/18.07.2020 година) на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 283 прекршоци....