еМагазин

Tag : препродажба

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Уапсени 11 лица за препродажба на артефакти, по едно се трага

Редакција
Сузбиена е дванаесетчлена организирана криминална група инволвирана во вршење на кривични дела против културното наследство и природните реткости, информира МВР. Единаесет лица се лишени од...
Македонија

Сузбиена криминална група за препродажба на кокаин: Приведени пет лица од Арачиново и Неготино

Редакција
Приведени се пет лица припадници на криминална група за набавка и дистрибуција на кокаин, во полициска акција вчера на повеќе локации во Скопје и во...