еМагазин

Tag : пререгистрација

Бизнис

Од утре ќе може да се пререгистрираат возилата со странски регистарски таблички

Редакција
Единствен проблем што се уште не можат да се пререгистрираат возилата со странски таблици кои се возат низ државава беше донесувањето на правилникот за Поединечно...