еМагазин

Tag : приватно болници

Македонија

Условите за лекување од Ковид-19 во приватните болници ќе се знаат во недела

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче попладнево оствари работен состанок со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, информираат од Министерството за здравство (МЗ)....