еМагазин

Tag : пронајдок

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонски студенти за пронајдокот „Филтер за воздух вграден во велосипедско тркало“ освоија злато во Сеул

Редакција
Пронајдокот „Филтер за воздух вграден во велосипедско тркало“ на студентите на Машинскиот факултет -Скопје: Ина Крстевска, Филип Попоски, Марко Насески, Мартин Спасовски, Игор Џамбаски и...