еМагазин

Tag : проруски

Свет ТОП СТОРИИ

Украина забранува работа на проруски политички партии

Редакција
Украинскиот претседател Володимир Зеленски најави ограничувања на активностите на 11 политички партии во државата, од кои некои се обвинети за врски со Русија. Во своето...