еМагазин

Tag : прозводство

Балкан

Институтот „Торлак“ кој ќе произведува еден милион вакцини „Спутник V„ месечно, постои речиси 100 години и е познат по својата експертиза

Редакција
Во Институтот „Торлак“ веќе се подготвува производството на вакцината „Спутник V“, а капацитетот на производство е еден милион дози на месечно ниво. Овие дози на...