еМагазин

Tag : Рајат Косла

Свет ТОП СТОРИИ

Фармацевтските компании „трагично потфрлија“ во одговорот на глобалната криза со Ковид-19, оцени Амнести интернешнл

Редакција
Фармацевтските компании „трагично потфрлија“ во одговорот на предизвикот од глобалната здравствена криза предизвикана од Ковид-19 и покрај итните повици да се обезбеди еднаква дистрибуција на...