еМагазин

Tag : Ракометната Федерација на Македонија

БАШ НИ Е ЌЕФ

РФМ со донација за борбата против коронавирусот, нема да користи ни државна помош за плати

Редакција
Раководството на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) одлучи да не ја користи финансиската поддршка за 13 свои вработени во спортската администрација за месеците април и...