еМагазин

Tag : разузнавачи

Македонија

Српските разузнавачи уапсија Mакедонец заради кражба на документација за производство на муниција

Редакција
Државјанин на Северна Македонија, поранешен инженер во фабриката за муниција „Први Партизан“ и двајца работници, државјани на Србија, се уапсени под сомнение за злоупотреба и...