еМагазин

Tag : РК Вардар

БАШ НИ Е ЌЕФ

Каде јадат шампионите на РК Вардар?

Редакција
Долгогодишните пријатели Бистро бар Барбакан и Ракометниот клуб Вардар отвораат ново заедничко поглавје во клупската историја на препознатливиот гурмански бренд и македонскиот ракометен гигант. Барбакан...
Спорт

(Фото) Доделени наградите „13 Ноември“ од Сојуз на спортови на Скопје

Редакција
Денес, на официјална свеченост по повод денот на ослободувањето на Скопје, „13 Ноември“, Сојуз на спортови на Скопје додели награди за најзаслужните спортисти и спортски...