еМагазин

Tag : Барбакан

БАШ НИ Е ЌЕФ

За прослави што се паметат – кетеринг од Барбакан

Редакција
Сијалички, мирис на снег и празнична атмосфера… Да, тоа е оној дел од годината што го обожаваме. Со 2019-та ќе се збогуваме онака како што...
CHECK IN

Урбаната нова тераса на Барбакан ве чека на кафе муабет

Редакција
Веќе 7 години градиме приказна и веќе преминавме на „Ти“, вие сте наши, а ние сме ваши… За многумина од вас, нашите ценети и редовни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Каде јадат шампионите на РК Вардар?

Редакција
Долгогодишните пријатели Бистро бар Барбакан и Ракометниот клуб Вардар отвораат ново заедничко поглавје во клупската историја на препознатливиот гурмански бренд и македонскиот ракометен гигант. Барбакан...