еМагазин

Tag : Сања Николовска Најдовски

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Подвиг за почит: Сања Николовска Најдовски 19 пати едноподруго се искачи од Средно Водно до Врвот

Редакција
Сања Николовска Најдовски е првата жена во Македонија која што успеа да го заврши предизвикот „еверестинг“ качувајќи го Средно Водно – Врв 19 пати со...