еМагазин

Tag : Смилевски

Македонија

Градоначалникот на Бутел во самоизолација откако имал контакт со Лукаревска

Редакција
Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која е позитивна на Ковид-19. „После...