еМагазин

Tag : лукаревска

Македонија

Лукаревска ќе добие висока позиција во новото раководство на СДСМ, Спасовски и Филипче можни потпретседатели?

Редакција
Владејачката СДСМ во недела на дигитален Конгрес ќе избира ново раководство. Неделникот Фокус пишува дека директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, најверојатно ќе зазеде...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Во март дури 54.662 работници не земале плата

Редакција
Во март не им била исплатена плата на 54.662 работници, а во февруари на 9.947 работници, објави денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП),...
Македонија

Кои се новите пратеници на местото на Дурловски, Лукаревска и Зекири

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Рина...
Македонија

Дурловски, Бајрами, Зеќири и Лукаревска не се повеќе пратеници

Редакција
Собранието на денешната седница констатира оставки на четворица пратеници, и тоа на пратеникот Игор Дурловски, кој доаѓа од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, на Бајрам Реџепи од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Директорката на УЈП, Лукаревска за МИА: Вирусот навистина постои, ако не направев тест, немаше да знам дека сум позитивна

Редакција
Вирусот навистина постои. Има многу асимптоматски случаи кои на некој начин претставуваат своевиден ризик во контактите со другите луѓе. Јас ако не го направев тестот,...
Македонија

Градоначалникот на Бутел во самоизолација откако имал контакт со Лукаревска

Редакција
Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која е позитивна на Ковид-19. „После...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Директорката на УЈП, Лукаревска приватно: Би глумела во Dirty Dancing, на вечера би ја поканила Евита Перон

Редакција
Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска е дел од најновото издание на серијалот на СДСМ, “30 прашања со“. Лукаревска во интервјуто открива...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на Ајфон, еве од каде да ја преземете

Редакција
Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store, информираше директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил. За...