еМагазин

Tag : сообраќајни контроли

Локално

Санкционирани 301 возачи во Скопје – 69 за брзо возење, а 14 поминале на црвено

Редакција
Сообраќајната полиција вчера на територијата на Град Скопје изрече вкупно 301 санкција, од кои 69 за пречекорување на дозволената брзина на движење, 14 мерки за...