еМагазин

Tag : сообраќајници

Локално

Изменет режим на сообраќај утре во Скопје: Еве кои сообраќајници ќе бидат затворени

Редакција
Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста утре почнувајќи од 11:00 часот во централното градско подрачје ќе има изменет сообраќајниот режим. – Затворени...
Локално

Во Скопје изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

Редакција
Во Скопје денеска од 8 до 11:30 часот, во организација на Сојуз на спортови на Скопје, ќе се одржи улична трка „Скопје трча 10К 2019“,...