еМагазин

Tag : советнички листи

Македонија

Отворени советнички листи на локалните избори следната година, најави Маричиќ

Редакција
На локалните избори во октомври следната година, верувам дека е можно да постигнеме согласност за отворени советнички листи и да се гласа со преференцијални гласови....