еМагазин

Tag : сплав

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) По тепачка потона сплав во Белград, гости пливаа до брегот на Сава

Редакција
Синоќа во Белград по тепачка потона сплавот „Картел“ на реката Сава.   View this post on Instagram   A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Белград за време на новогодишната ноќ како Титаник потона познатиот белградски сплав „Фристалјер“

Редакција
Неколку минути после полноќ за време на новогодишната ноќ во Белград потона популарниот белградски сплав „Фристалјер“, кој бил полн со гости. Градоначалникот на Белград, Александар...