еМагазин

Tag : Стандард енд пурс

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Стандард енд пурс“ го потврди кредитниот рејтинг на Македонија, ББ- со стабилен изглед

Редакција
Кредитната агенција „Стандард енд пурс“ (Standard & Poor’s) го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ- со стабилен изглед. Нивните очекувања се дека македонската економија...