еМагазин

Tag : Стоунвол

Свет

Кога и зошто се одржа првата Парада на гордоста

Редакција
www.oprahmag.com Ова лето се одбележува 50-годишнината од бунтот Стоунвол, серија судири во населбата Гринич Вилиџ во Њујорк, која сега се памети како клучен настан во...