еМагазин

Tag : стрелиште

Македонија

(Фото) Ново стрелиште на Армијата и МВР во касарната „Илинден“

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денес присуствуваше на отворањето на заедничкото Стрелиште на Армијата и МВР во касарната „Илинден“. Обраќајќи им се на присутните Шекеринска...