еМагазин

Tag : Тања Петрушевска

БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонскиот научник Тања Петрушевска, дел од ново астрономско откритие

Редакција
Астрофизичарите за прв пат најдоа доказ за експлозија на супернова која формирала неутронска ѕвезда која многу блиску орбитира до друга неутронска ѕвезда. Студијата била предводена од...